UWAGA!!! TA STRONA JEST NA SPRZEDAŻ. ZAINTERESOWANE OSOBY PROSZĘ O KONTAKT EMAIL na adres biuro@piekniemieszkam.pl lub przez formularz kontaktowy na stronie
  Reklama
  Strona głównaNie wybrano województwa - kliknij aby wybraćKanał RSS
  Wybierz województwo:

  brak kategorii
  Schowek
  Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bierząco z nowymi ogłoszeniami

  Schowek
  Twój schowek jest pusty

  Popularne tagi

  Zobacz też
  2013-12-12

  Nowy program rządowy "Mieszkanie dla młodych"

   Program MDM "Mieszkanie dla młodych"

  Od stycznia 2014r. rusza nowy program rządowy „Mieszkanie dla młodych”. Celem tego programu jest umożliwienie młodym ludziom dokonanie zakupu pierwszego własnego mieszkania z pomocą Państwa. Pomoc będzie polegać na dofinansowaniu wkładu własnego. Rodziny, w których pojawi się trzecie dziecko własne lub przysposobione, będą mogły dodatkowo dostać pomoc na wcześniejszą spłatę części kapitału kredytu. Ponadto osoby, które rozpoczną w przyszłym roku budowę pierwszego własnego mieszkania (lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego) będą mogły na nowych zasadach skorzystać z tzw. częściowego zwrotu VAT na materiały budowlane.

  Jakie warunki trzeba spełnić?

  •nie można posiadać innego mieszkania (także w przeszłości)

  •wiek do 35 lat (w przypadku małżeństw decyduje wiek młodszego małżonka)

  •zakup na rynku pierwotnym lokalu mieszkalnego do 75 m2 lub domu jednorodzinnego do 100 m2, albo odpowiednio do 85m2 i 110 m2 - jeżeli nabywca wychowuje min. 3 dzieci

  •zaciągnięty kredyt na co najmniej 50% ceny mieszkania, na co najmniej 15 lat

  •cena mieszkania nie może przekroczyć wskaźnika określonego dla danej lokalizacji

  Program przewiduje dofinansowanie w zależności od spełnienia poniższych parametrów:

  •dopłata do 50 m2 (nie więcej niż powierzchnia kupowanego mieszkania)

  •10% dopłaty do wkładu własnego dla osób samotnych i małżeństw bez dzieci

  •15% dopłaty do wkładu własnego dla osób i małżeństw wychowujących co najmniej jedno dziecko

  •dodatkowe 5% na wcześniejszą przedterminową spłatę części kapitału kredytu dla osób, którym w ciągu 5 lat od dnia zakupu mieszkania urodzi się lub zostanie przysposobione trzecie (lub kolejne) wychowywane dziecko

  •dopłata liczona w odniesieniu do wskaźnika określonego dla danej lokalizacji

  Program będzie obowiązywał w latach od stycznia 2014 do września 2018 roku. Wszystkie osoby korzystające z programu, muszą pamiętać, że w trakcie okresu kredytowania nie mogą stać się właścicielami innej nieruchomości (nawet działki gruntu).

  Finansowe wsparcie w podstawowej formie (dofinansowanie wkładu własnego do kredytu zaciąganego na zakup mieszkania) będzie wynosiło 10% wartości odtworzeniowej nabywanego mieszkania, ustalonej w oparciu o wskaźniki przeliczeniowe kosztu odtworzenia 1 m² powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązujące dla lokalizacji nabywanego mieszkania oraz rzeczywistą powierzchnię użytkową tego lokalu (kwota odpowiadająca iloczynowi powierzchni użytkowej mieszkania i obowiązującej wartości wskaźnika). W przypadku mieszkań o powierzchni użytkowej przekraczającej 50 m² podstawą dla określenia wysokości przysługującego beneficjentowi dofinansowania będzie 50 m².

  W przypadku osób i małżeństw wychowujących w dniu złożenia wniosku o udzielenie dofinansowania wkładu własnego, co najmniej jednego dziecka, kwota wsparcia będzie wynosiła 15% wartości odtworzeniowej nabywanego mieszkania.

  Jeżeli w rodzinie beneficjenta w ciągu 5 lat od dnia zakupu mieszkania urodzi się trzecie (lub kolejne) dziecko, będzie mógł się ubiegać o dodatkowe finansowe wsparcie w formie spłaty części kredytu, które będzie wynosić 5% wartości obliczonej analogicznie jak wysokość dofinansowania wkładu własnego. Wniosek o spłatę części kredytu nabywca składa w okresie 6 miesięcy od dnia urodzenia lub przysposobienia dziecka będącego trzecim lub kolejnym dzieckiem. Dodatkowa pomoc udzielana jest raz w ciągu 5 lat od dnia zakupu mieszkania.

  Osoby, które będą chciały skorzystać z powyższego programu, będą musiały szukać informacji w bankach, które do tego programu przystąpią. Wykaz banków uczestniczących w programie, będzie publikowany na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego.

  Bardzo ważną informacją jest to, że program obejmuje tylko mieszkania z rynku pierwotnego, a do programu mogą przystąpić wspólnie osoby nie będące w związku małżeńskim.


  Płatności obsługuje Dotpay
  Płatności obsługuje Dotpay.pl

  Copyright © biuro@piekniemieszkam.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone
  Obsługa: Aimart.pl